This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Dlaczego warto poddawać wałki gumowe regeneracji?

Wałki oraz walce są ważnymi elementami maszyn, które jednak są narażone na intensywną eksploatację. Mogą pozostawać w ciągłym ruchu, a także mieć bezpośredni kontakt z produkowanym lub transportowanym na linii produkcyjnej materiałem. Dlatego też wiele firm troszczy się o to, aby regularnie wykonywać przeglądy techniczne maszyn, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie tych elementów, które mogą wymagać częstszej wymiany lub naprawy. Firmy, które oferują taką diagnostykę oraz przegląd zazwyczaj mogą wykonać też bardziej specjalistyczne badania pomiaru zużycia danego elementu. Dzięki temu bardzo szybko można ocenić, czy faktycznie stan techniczny walca wymaga od nas interwencji. Zużyty element, który nie zostanie wymieniony na czas może spowodować awarię oraz przestój w każdym zakładzie produkcji czy w zakładzie przemysłowym.

Czym jest regeneracja i czy warto ją przeprowadzać?

 

Tak naprawdę, regeneracja wałków gumowych jest dla firmy opcją najbardziej korzystną finansowo. Zużyty element jest wymontowywany z maszyny, a następnie wędruje do specjalistycznej firmy, która zajmuje się regeneracją. Co istotne, proces regeneracji pozwala odnowić wałek i sprawić, że będzie wyglądał i działał tak, jakby był całkowicie nowy. Tym samym nie musimy kupować nowych części do maszyny- w pewien sposób możemy spróbować naprawić te, które mamy.

 

Podczas procesu regeneracji, standardowo usuwana jest ta najbardziej zewnętrzna powłoka wałka, a wszystko powinno się odbywać tak, aby w żaden sposób nie naruszyć rdzenia. Wałki są pokrywane całkiem nową powłoką, która powinna ściśle przylegać do jego powierzchni. Co istotne, można dobrać parametry tej powłoki do konkretnych zadań, jakie będzie ona miała pełnić. Niektóre zakłady specjalizują się w wytwarzaniu mieszanek do pokrycia walców o różnych parametrach. Jednymi z najczęściej stosowanych mieszanek są te oparte o gumę. Może to być zarówno guma całkowicie naturalna jak i guma syntetyczna, której dodaje się nowe funkcje i ulepszenia tak, aby mogła sprawdzić się nawet w ekstremalnych warunkach.

 

Nakładanie odpowiedniej mieszanki to jedno zadanie, równie istotne jest też odpowiednie wygładzenie wałka oraz nadanie mu właściwego kształtu. Wykonuje się to poprzez proces szlifowania. Tak zregenerowany element może zostać przewieziony i z powrotem zainstalowany w ramach maszyny. Po przeprowadzeniu testu jego działania znowu może być wykorzystywany nawet przez bardzo długi czas.  Jak więc widać, regeneracja jest korzystnym zabiegiem o pozwala zaoszczędzić na zakupie nowych części do maszyn- tych, które ulegają najszybszemu zużyciu.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.