This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Szafka pod TV, a może uchwyty do telewizora? Czyli kilka sposobów na to, jak urządzić kącik telewizyjny w salonie

Telewizor jest bez wątpienia jednym z najbardziej powszechnych elementów wyposażenia niemal każdego salonu. Na przestrzeni lat jego wygląd znacznie się zmienił, w efekcie czego obecnie większość z nas może pozwolić sobie na małe kino domowe we własnym mieszkaniu. Wciąż pozostaje jednak dylemat, w jaki sposób urządzić kącik telewizyjny, aby był on funkcjonalny, ale też estetyczny. Meblościanki przechodzą już do lamusa, co zatem wybrać? Uchwyty do telewizora, czy też stolik pod TV?

Uchwyty do telewizora — wygodnie i w dobrym stylu

Odbiornik od dawna nie kojarzy się już tylko z pudłem, które ciężko w jakiś sposób dopasować do wnętrza. Współczesne modele z powodzeniem uchodzić mogą za elegancki i nowoczesny element dekoracji salonu. Najlepszym sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest zamontowanie go na specjalnych uchwytach do telewizora. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju, a także jest niezwykle estetycznym rozwiązaniem. Co więcej, jest to również świetne rozwiązanie w przypadku małych dzieci, które w ten sposób nie mają dostępu do sprzętu. Wybierając odpowiednie uchwyty do telewizora, należy kierować się wagą odbiornika, układem mocowania, rodzajem ściany, a także oczekiwaną regulacją kąta nachylenia i odległości od ściany. W zależności od indywidualnych preferencji oraz możliwości, jakie daje nam dane pomieszczenie, można wybrać jeden z rodzajów uchwytów:

Rodzaje uchwytów do telewizora

  • Uchwyty sufitowe — stosowane są często w sytuacjach, w których materiał, z jakiego wykonana jest ściana, nie pozwala na zamontowanie na niej uchwytów do telewizora.
  • Uchwyty ścienne — najbardziej powszechny i najpopularniejszy rodzaj uchwytów do telewizora. Montuje się je na ścianie, a następnie umieszcza na nich odbiornik.
  • Uchwyty obrotowe — bardziej zaawansowana forma uchwytów, która pozwala na regulację kąta nachylenia. Dostępne są modele regulowane w poziomie, w pionie, lub zarówno w poziomie, jak i pionie.

Uzupełnienie uchwytów do telewizora — maskownica

Zamontowanie uchwytów do telewizora niesie za sobą szereg korzyści, takich jak nowoczesny wygląd, łatwość montażu, oszczędność miejsca w pokoju, a także niewielkie koszty. Niestety ma też istotną wadę w postaci wiszących kabli, które zazwyczaj wyglądają niezwykle nieestetycznie. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak maskownica, która pozwoli łatwo i skutecznie ukryć przewody. Są one atrakcyjne cenowo, bardzo proste w montażu, a nade wszystko skuteczne. Ze względu na duże zróżnicowanie pod względem kształtów, kolorów i rodzajów bardzo łatwo znaleźć model, który wizualnie będzie współgrał z resztą wyposażenia.

Stolik pod TV — alternatywa dla uchwytów do telewizora

Alternatywą dla zamontowania odbiornika na ścianie za pomocą uchwytów do telewizora jest stolik lub szafka pod TV. Choć wymaga nieco większej powierzchni, ma też swoje zalety — zasłania kable, może stanowić dodatkowy mebel, a także zawiera w sobie dodatkowe miejsce na różne sprzęty typu dekoder czy router internetowy. Występują one w wielu wariantach, między innymi stolików obrotowych nawet o 360 stopni.

Sorry, the comment form is closed at this time.