This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Technika światłowodowa – czego wymaga od instalatorów?

Wszystko idzie do przodu, a stosowanie przewodów światłowodowych upowszechnia się coraz bardziej. Obecnie ich instalacja w budynkach staje się niemalże standardem i wypiera stosowanie technologii miedzianej. Nic w tym dziwnego- to produkty wysokiej jakości o świetnych parametrach.

Bezsprzecznie, sama technika światłowodowa jest dla samych instalatorów o tyle wymagająca, czy oznacza konieczność bardziej przemyślanego i starannego układania przewodów tak, aby później w praktyce mogły działać bezawaryjnie. Oprócz prac związanych z rozmieszczaniem przewodów światłowodowych w przestrzeni, konieczne jest też zarabianie złącz, a także instalacja sprzętu, jaki ma na danych przewodach działać. Jeśli chodzi o samo okablowanie, jakie może być stosowane w tej technologii, wszystkie niezbędne produkty znajdziemy w hurtowni elektrycznej Elkag.

 

Czym tak naprawdę jest światłowód?

 

To, czym jest światłowód jest niejako kwestią podstawową, a jet to rodzaj specjalnego kabla, który służy do przesyłania informacji. Informacje są cyfrowe, a ich postać to światło widzialne w formie fali elektromagnetycznej, która ma bardzo wysoką częstotliwość. Dzięki samym właściwościom światła, a także technologii przesyłu, światłowody są przewodami, które pozwalają na bardzo szybki i bardzo efektywny przesył informacji.

 

Światłowody są też takimi przewodami, które są w stanie nam zagwarantować wysoką jakość przesyłu, bez odczuwalnych zakłóceń. Wśród dostępnych rodzajów tych przewodów znajdziemy te jednomodowe oraz wielomodowe. Do połączeń pomiędzy kablami można stosować wygodne w użyciu szybkozłączki. Wewnątrz przewodu, ułożone włókna mogą posiadać różny promień gięcia, jednak, aby określić wytrzymałość całego przewodu na zginanie, trzeba wziąć pod uwagę cały kabel, a nie pojedyncze jego elementy składowe. Zazwyczaj można mówić o tym, że są to przewody bardzo odporne na gięcie. Przewody zazwyczaj są transportowane z hurtowni na specjalnych, przystosowanych do tego celu bębnach, które to zabezpieczają kable przed uszkodzeniami jeszcze zanim dotrą do odpowiedniego budynku. Możliwy jest więc w pełni bezpieczny transport bez ryzyka tego, że włókna we wnętrzu kabli zostaną złamane. Bardzo często, podczas wykonywania szeroko zakrojonych projektów budowlanych, istnieje konieczność zamówienia sporej ilości takich właśnie kabli, co najlepiej i najkorzystniej zrobić bezpośrednio w hurtowni. Kable umieszczone na bębnach mogą wówczas zostać dostarczone bezpośrednio na plac budowy.

Sorry, the comment form is closed at this time.