This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Jakie ogrzewanie wybrać do swojego domu?

W wielu polskich miastach istnieje już zakaz palenia niektórymi piecami węglowymi czy też drewnem, co niejako wymusza na właścicielach domów jednorodzinnych zakup pieca gazowego. W takiej sytuacji jednak wiele osób zastanawia się, czy w ogóle istnieje jakaś alternatywa dla gazu, który mimo wszystko nie jest najtańszym sposobem ogrzewania budynku.

Znaczniej mniej znaną metodą w Polsce jest ogrzewanie na podczerwień, które może nas bardzo zaskoczyć swoją wydajnością. Termoplaza może zostać zainstalowana w budynku w postaci specjalnych paneli grzewczych, które niejako odrobinę przypominają tradycyjne kaloryfery. Alternatywę stanowi wykorzystanie możliwości instalacji ogrzewania na podczerwień w postaci ogrzewania podłogowego. Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są też specjalne panele grzewcze do łazienki.

 

W jaki sposób oszacować moc takiego ogrzewania i jego opłacalność?

 

Przede wszystkim warto kierować się statystykami, jakich dostarcza nam sam producent. Zawsze mamy bowiem podane, jak duża moc panelu grzewczego jest potrzebna, aby ogrzać dane pomieszczenie. Pamiętajmy jednak, aby wziąć także pod uwagę ewentualne straty ciepła, jakie mogą wystąpić w budynku. W przypadku budynków, które nie są ocieplone, straty cieplne mogą być wysokie, a co za tym idzie konieczne są urządzenia o większej mocy. Panel grzewczy na podczerwień może też stanowić dodatkowe, alternatywne źródło ciepła w domu.

W pewien sposób zakup jednego panelu pozwala dobrze zapoznać się z tą technologią i na własnej skórze przekonać się, czy jest efektywna. Ogrzewanie to na pewno daje nam duży komfort termiczny, ale też jest korzystne dla naszego zdrowia. Doskonale sprawdzi się u osób, które cierpią na alergię lub też na różnego rodzaju schodzenia układu pokarmowego. Dodatkowo, poprawia krążenie krwi, a także wspomaga nasz system odpornościowy. Cechą charakterystyczną tego rodzaju ogrzewania jest też to, że ciepło rozchodzi się bardzo równomiernie po pomieszczeniach.

Sorry, the comment form is closed at this time.