This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Rodzaje tablic magnetycznych – jaka będzie najlepsza do domu czy biura, a jaka dla dziecka?

Tablice w dzisiejszych czasach to element nie tylko klasy, czy sali wykładowej. Możemy je spotkać w wielu biurach, ale i domach, gdzie korzystają z nich dorośli, jak i dzieci. W zależności od tego, w jakim celu używamy tablicy, będziemy decydować się na model, który sprosta naszym wymaganiom. Dzisiaj na tapetę brana jest tablica magnetyczna. Komu przyda się model z właściwościami magnetycznymi? Jaki rodzaj będzie najlepszy do biura lub domu, a jaki dla dziecka? Podpowiadamy!

 

Tablica magnetyczna – kiedy się przyda?

Tablica z właściwościami magnetycznymi przyda się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W biurach umożliwi ona szybkie i sprawne przypinanie za pomocą magnesów ważnych informacji, czy materiałów pomocnych pracownikom.

 

W domu możemy korzystać z niej na zasadzie przypominajki. Tablica magnetyczna umieszczona w kuchni będzie służyć jako miejsca do przypinania karteczek z wiadomościami dla członków rodziny, sporządzonych list zakupów, czy ważnych recept. Można ją również wykorzystać jako miejsce do zbierania wspomnień. Umieszczamy wtedy na niej ciekawe i sentymentalne zdjęcia np. z wakacji albo rysunek czy laurkę wykonaną przez dziecko.

 

Tablica z właściwościami magnetycznymi to również świetna zabawa dla samych dzieci. Cała gama kolorowych magnesów o różnych kształtach zachęca najmłodszych do zabawy oraz nauki. Szczególnie gdy dana tablica przeznaczona jest nie tylko do przyczepiania magnesów, ale i do rysowania. Najczęściej właśnie z takim rodzajem tablic mamy do czynienia, dlatego warto zapoznać się z różnymi rodzajami tego typu tablic.

 

Tablica magnetyczna suchościeralna

Tablica, która posiada właściwości magnetyczne i przy okazji można po niej bez problemu pisać i rysować to nie tylko niezbędne wyposażenie uczelni, ale i hit w naszych domach. Tablice magnetyczne suchościeralne, bo o nich jest mowa, są wygodne i praktyczne ze względu na łatwość ich czyszczenia i estetyczny wygląd. Piszemy po nich flamastrami, a do usunięcia zapisków nie potrzebujemy moczyć żadnej ścierki, czy gąbki. Wystarczy suchy kawałek materiału, co stanowi szczególną wygodę zarówno podczas korzystania z tablicy w domu, jak i w pracy.

 

Gdy wybieramy tablicę magnetyczną suchościeralną, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej powierzchnię. Bowiem, jakość wykonania przekłada się na łatwość w użytkowaniu (bezproblemowe ścieranie markerów) i na żywotność tablicy (brak smug, zarysowań). Dla osób, które szukają dobrej jakości w przystępnej cenie polecamy tablice suchościeralne lakierowane i wykonane ze stali. Dodatkowo lakierowanie pozwala na wykonanie tablicy w konkretnym kolorze. Takim sposobem dostępne są zarówno tablice magnetyczne białe, jak i niebieskie, czy różowe. Wyjątkowo ciekawie więc sprawdzą się one w pokoju dziecięcym.

 

Tablica kredowo-magnetyczna

Mimo że tablice suchościeralne magnetyczne przeznaczone do pisania po nich flamastrami wiodą w dzisiejszych czasach prym, to nie należy zapominać jednocześnie o starych, dobrych tablicach kredowych. Szczególnie że pisanie po nich to dla wielu osób prawdziwa przyjemność. Ponadto tablice kredowe również ciekawie wyglądają i są w stanie wpasować się idealnie w cały design pomieszczenia.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kredowej tablicy magnetycznej? Jeśli wybieramy tablicę do kuchni, czy przedpokoju albo dla dziecka, to powinniśmy mieć na uwadze jej wymiary. Ciekawym rozwiązaniem w takim wypadku jest zainwestowanie w tablicę na wymiar. Szczególnie gdy mowa o kredowej tablicy magnetycznej na ścianę. Jeśli mamy do zagospodarowania wolny kawałek ścianu czy to w kuchni, czy w pokoju dziecka, to powinniśmy dokładnie go zmierzyć i odpowiednio wybrać tablicę. Zaoszczędzi to sporych problemów podczas późniejszego montażu.

 

Tablice korkowo-magnetyczne

Jak wspomnieliśmy, każda z wyżej wymienionych tablic (zarówno tablica magnetyczna suchościeralna, jak i kredowa) nadaje się idealnie nie tylko do pracy, czy w ogóle dla dorosłych, ale i do pokoju dziecięcego. Jednak to właśnie tablice korkowo-magnetyczne są prawdziwym hitem dla dzieci. Zależnie od ich kreatywności i chęci mogą one umieszczać na tablicy notatki, plany lekcji, czy rysunki za pomocą zarówno magnesów, jak i pinezek. Takie rozwiązanie może mieć duży wpływ na rozwój kreatywności u dziecka.

Na tablicach korkowych dzieci mogą przypinać swoje ulubione zdjęcia, ale i zawieszać na pinezkach drobiazgi takie jak biżuteria, czy wszelkiego rodzaju zawieszki. Natomiast na suchościeralnej tablicy magnetycznej mogą umieszczać swoje rysunki lub szybkie zapiski. Ile dzieciaków, tyle pomysłów, więc możliwości jest naprawdę wiele!

Sorry, the comment form is closed at this time.