This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

budynek okna 2

Folia okienna- kiedy może okazać się przydatna?

Tak naprawdę wiele, dość uciążliwych, a nawet skomplikowanych problemów w naszym mieszkaniu można rozwiązać w dość prosty sposób- na przykład poprzez jeden, zaawansowany technologicznie gadżet, który całkowicie może zmienić sposób użytkowania danego wnętrza. Czasem nie trzeba nawet szukać daleko, gdyż rozwiązanie okazuje się być bardzo blisko, niemalże w zasięgu naszej ręki. Takim gadżetem może być inteligentna folia na okna do domu, dzięki której możemy w znacznie większym stopniu ograniczyć promienie słoneczne wnikające do pomieszczeń, ale możemy też zapewnić sobie znacznie większą prywatność. W zależności od rodzaju folii jaką wybierzemy, a także od producenta, możemy na taką folię otrzymać wieloletnią gwarancję. Nie jest to więc chwilowa zachcianka, a gadżet, który naprawdę może sprawdzić się w codziennej praktyce na długo. Zdecydowanie bardziej trwałym rozwiązaniem jest umieszczenie folii od strony wewnętrznej- wówczas, ze względu na fakt, że nie jest ona narażona na szereg niesprzyjających warunków atmosferycznych, jej żywotność jest znacznie większa. Wiele jednak zależy też od typu folii oraz od tego, czy faktycznie według wskazań montuje się taką folię od wewnątrz czy na zewnątrz okna.

Folia o właściwościach przeciwsłonecznych

Jest to specjalny rodzaj folii mocowanej od zewnątrz. Dzięki jej zastosowaniu można niemalże całkowicie ograniczyć ilość wnikających do wnętrza promieni, jednakże na rynku znajdziemy folie o różnym kryciu. Przede wszystkim sprawdzi się ona w momencie, kiedy mamy duże okno od bardzo mocno nasłonecznionej strony i chcielibyśmy ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia w lecie. Najczęściej do tego celu jest wykorzystywana folia srebrna, która ma najlepsze właściwości, ale zastosowanie ma także folia stalowa, niebieska, platynowa, brązowa oraz zielona. Taka folia może dodatkowo zatrzymywać szkodliwe promieniowanie UV. Na pewno jej zastosowanie ma sens w pomieszczeniach mocno oszklonych, gdzie dodatkowo została zastosowana gruba warstwa ocieplenia, która sprawia, że pomieszczenia znacznie szybciej się nagrzewają, a przy tym- trudno jest je schłodzić.

Inteligentna folia matowa LCD

Jest to specjalna folia, której cechą charakterystyczną jest to, że z całkowicie przezroczystej powłoki w kilka chwil można stworzyć szybę o mlecznym kolorze. Taka folia sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie za dnia chcemy, aby do wnętrza wnikało dużo światła, ale wieczorem wolelibyśmy móc zapewnić sobie odrobinę więcej prywatności. Instalacja takiej folii nie jest trudna, a poprawnie przeprowadzona sprawia, że jest ona niemalże niewidoczna na litej tafli szkła. W wielu przypadkach działanie takiej inteligentnej folii można zaprogramować poprzez specjalną aplikację mobilną. Folią można też dowolnie sterować, na przykład określając stopień jej przezroczystości i krycia. Taka folia może zostać umieszczona na oknie, ale też doskonale sprawdzi się na innych przeszkleniach- na drzwiach, a także wszędzie, gdzie umieszczamy szkło ze względu na nasze upodobania estetyczne, ale i gdzie chcielibyśmy móc czasem zapewnić sobie większą intymność.

O takiej folii możesz znaleźć więcej informacji tutaj: https://sonte-poland.pl/

Sorry, the comment form is closed at this time.