This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Salonowy kompromis – sofy i narożniki z funkcją spania

Jedni cenią w meblu wyłącznie wygodę, a inni skłaniają się zdecydowanie w kierunku czegoś innego, np. estetyki. Jednych i drugich mogą pogodzić narożniki lub sofy z funkcją spania (nawiązujące swoim charakterem do tzw. szezlongów), które każdemu wnętrzu mogą nadać swoisty i niepowtarzalny styl. Dodatkowo bogata i różnorodna kolorystyka mebli doda przestrzeni niezwykłego ciepła, i to bez względu na jej wielkość. Ważna jest również bogata kolorystyka pokryć i detali, dzięki której mebel doskonale komponuje się w przestrzeni ścian w każdym kolorze. Do tej grupy mebli niemal w ciemno można zaliczyć jeden z modeli, jakim jest np. smart Annie.

 

Nadają sens każdemu wnętrzu

 

Stanowić mogą element wyposażenia każdego wnętrza: zarówno zwykłego mieszkania, nieco większego apartamentu czy loftu, a także pomieszczeń stricte gabinetowych lub biurowych (szczególnie tej części, która służyć może szybkiemu relaksowi). To narożniki lub sofy wyposażone nie tylko w podstawową funkcję mebla w postaci kanapy do siedzenia, ale też posłużyć mogą do nocnego wypoczynku. Ważnym elementem, o którym pamiętają szczególnie projektanci lub konstruktorzy, to zastosowanie gąbki o właściwej twardości.  

 

Narożniki z funkcją spania czy sofy mają niewątpliwie cały katalog zalet i pozbawione są wielu wad innych mebli salonowych. No może poza jedną czyli wielkością, którą projektanci mebli są w stanie jedynie zminimalizować. No bo jak tu pogodzić funkcję wygodnego, obszernego mebla do spania z funkcją pojemnej kanapy do siedzenia? Wydaje się to niemożliwe, a jednak… Czego niezbitym dowodem jest np. sofa smart Annie, która w sposób doskonały pełni funkcję szezlonga. Kryje w sobie jeszcze coś, będące jej dodatkowym atutem: to pojemny i bardzo funkcjonalny schowek na pościel (poduszki, dużą kołdrę, koc czy nawet pled). l. 

 

Są wygodne do spania

 

Mimo iż, narożników czy sofy są kojarzone niemal wyłącznie z meblami do siedzenia, to nie należy przeceniać ich dodatkowego atutu. Po rozłożeniu i wykorzystaniu poduszek (pierwotnie służących wyłącznie do podparcia pleców) lub podłokietników stają się szerokim, wygodnym łóżkiem. Często do tego komfortowym! Podłokietniki mają również ważną rolę do spełnienia, bowiem po rozłożeniu mogą z powodzeniem zastąpić poduszki podczas popołudniowego relaksu. 

 

Z uwagi na funkcje dla wielu użytkowników te meble stają się podstawowym wyposażeniem przestrzeni mieszkania (i to bez względu na jego wielkość). Poza tym po narożnikach z funkcją spania możemy spodziewać się ustawności, choć ich wygląd najczęściej budzi skojarzenia związane raczej z tzw. ciężkim meblem. Doskonale komponują się w każdej części powierzchni mieszkalnej: przy ścianie, w kącie pokoju ( w zależności od tego czy wybierzemy je w wersji jako lewe lub prawe) oraz wręcz samodzielnie, na jego środku. Meble te są projektowane i wykonywane z niezwykłą starannością, z należytą dbałością o każdy element czy szczegół. Dotyczy to zarówno całej konstrukcji, jak i materiałów pokryciowych (stosuje się nie tylko tkaniny o różnej grubości czy splocie, ale bardzo często zastosowanie znajduje tu skóra naturalna bądź ekologiczna). A oferowana kolorystyka, spełniająca indywidualne, nawet mocno wygórowane zapotrzebowanie, może spowodować u potencjalnego użytkownika swoisty zawrót głowy! Choć zdecydowana większość z uwagi na kolory ścian, czy dodatków we wnętrzach (szczególnie tych nowoczesnych) wyposaża je w meble w kolorze beżu, szarości, kości słoniowej oraz czerni. 

Alternatywa dla tradycyjnych łóżek

 

Dzięki wspomnianym walorom i multifunkcyjności zarówno narożniki z funkcją spania, jak i sofy znajdują coraz częściej uznanie wśród użytkowników i przez to wypierają tradycyjne łóżka, stając się podstawowym meblem do spania. 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.