This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Odpowiednie przygotowanie walców i wałków do pracy

Takie elementy jak wałki czy też walce są bardzo często spotykane na halach produkcyjnych przedsiębiorstw z różnych branż. Być może zaskoczy nas ich różnorodność, ale dzięki zastosowaniu takich elementów, proces wytwarzania może być znacznie szybszy i znacznie bardziej efektywny. W praktyce, wałki oraz walce stosuje się w zakładach, które zajmują się wytwarzaniem tworzyw sztucznych, w zakładach o profilu poligraficznym, w przemyśle spożywczym, podczas wytwarzania papieru, tkanin oraz materiałów z drewna.

Producent takich elementów- taki jak chociażby Grupa Hannecard– stara się w taki sposób optymalizować parametry swoich wyrobów, aby były one jak najlepiej dostosowane do profilu produkcji w danym zakładzie. W kontekście takich działań, badania i rozwój skupiają się wokół parametru jak największej wydajności.

Odpowiednia regeneracja wałków, walców i wałów

Oprócz tego, że takie elementy instaluje się jako integralną część większych maszyn, bardzo często takie firmy jak Grupa Hannecard podejmują się zadania regeneracji elementów, które pozostają już w eksploatacji, a co za tym idzie wymagają cyklicznych przeglądów, a także konserwacji. Sprawdzenie ich stanu technicznego sprawia, że niektóre zadania- takie jak regeneracja, szlifowanie, gumowanie wałów, albo też troska o części elastomerowe oraz zabezpieczenia antykorozyjne- mogą zostać wykonane na czas, jeszcze zanim poszczególne elementy ulegną całkowitemu zużyciu, a w efekcie doprowadzą do awarii. W praktyce okazuje się bowiem, że znacznie lepiej jest zapobiegać ewentualnej awarii niż ponosić konsekwencje napraw. Najbardziej dotkliwe mogą być bowiem przestoje w produkcji, które generują dla przedsiębiorstwa straty.

Mieszanka dostosowana do potrzeb

Oprócz jakże ważnego szlifowania tychże elementów, szalenie istotny jest kolejny etap ich przygotowania do pracy, jakim jest nakładanie specjalnej mieszanki gumowej. Może to być mieszanka gumowa, poliuretanowa lub kompozytowa. W praktyce jednak najczęściej jest tak, że najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia późniejszej wydajności pracy, jest stworzenie indywidualnej mieszanki, która będzie dostosowana do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W końcu- każda firma jest inna, wytwarza inne towary, a co za tym idzie- ma inną specyfikę. Jeśli więc zależy nam na jak najlepszej wydajności, warto pokusić się o mieszankę, która faktycznie będzie się sprawdzać w codziennej praktyce. Aby taką mieszankę otrzymać, najlepiej skontaktować się z firmą będącą ekspertem w tej dziedzinie.