This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Agrowłóknina i agrotkanina – co to właściwie jest?

Właściciele ogrodów często zastanawiają się czy warto korzystać z takich wynalazków i co one tak naprawdę dają? Którą z nich wybrać i gdzie się je stosuje?

Agrowłóknina

Agrowłóknina jest tworzywem, które wykorzystywane jest głównie do ściółkowania gleby, chociaż doskonale sprawdzi się również w okrywaniu roślin. Jej zastosowanie w ogrodnictwie jest bardzo szerokie. Od tego, do czego będziemy używać agrowłókniny zależy, jakiej będzie ona grubości oraz koloru. Grubość agrowłókniny wyrażana jest przez gramaturę, która oznacza ilość materiału, jaki został wykorzystany na przygotowanie jednego metra kwadratowego tkaniny. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się agrowłóknina czarna, która znajduje zastosowanie w ściółkowaniu gleby, zabezpieczając klomby czy skarpy przed niechcianymi chwastami, ale również chorobami i szkodnikami glebowymi. Czarna agrowłóknina pozwala na utrzymanie wilgoci w glebie, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla roślin, ponieważ wilgotność gleby pozwala utrzymać odpowiednią pulchność. Dużą zaletą agrowłókniny jest to, że przepuszcza ona wodę oraz umożliwia parowanie. Poprzez utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby, agrowłóknina wspiera rozwój systemu korzeniowego rośliny, a dzięki temu przyspiesza jej wzrost. Natomiast jeśli chcemy okryć i zabezpieczyć rośliny przed mrozem, wówczas skorzystamy z agrowłókniny białej. Pozwoli ona na zabezpieczenie rośliny nie tylko przed mrozem, ale także przed wiatrem czy innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

A czym jest agrotkanina?

Agrotkanina zwana jest także matą ściółkującą i jej zadaniem jest osłona gleby w celu ochrony przeciwchwastowej. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością. W związku z tym jest z powodzeniem wykorzystywana podczas zakładania i utrzymania ogrodów. Podobnie jak w przypadku agrowłókniny, tak i agrotkanina występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Przepuszczając wodę i utrzymując odpowiednią pulchność gleby wpływa korzystnie na rośliny, wspomagając ich rozwój. Czarna agrotkanina ma jeszcze jedną, bardzo istotną właściwość: przyciąga promienie słoneczne, przez co nagrzewa roślinę przyspieszając jej rozwój.

Sorry, the comment form is closed at this time.