This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Jak często należy wymieniać filtry w rekuperatorze?

Na właściwe działanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ma wpływ nie tylko szczelna i poprawnie wykonana instalacja systemu, ale również filtry. Spełniają bardzo ważną funkcję w każdym rekuperatorze, bez której nie przynosiłby on korzyści dla zdrowia mieszkańców. Jakie są ich rodzaje? Kiedy należy je wymienić, aby nadal spełniały swoje zadanie?

Do czego służą filtry w rekuperatorze?

Zaletą rekuperacji jest nie tylko to, że ogrzewa świeże powietrze nawiewane do domu ciepłem powietrza zużytego, wywiewanego na zewnątrz, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym.

Dzięki temu, że w swojej instalacji systemu rekuperator ma zainstalowane filtry, oczyszcza on powietrze, które dostaje się do domu ze wszystkich zanieczyszczeń, takich jak owady, bakterie, pył, sadza, mgła olejowa czy zarodniki grzybów. Przy rekuperacji nie trzeba także wietrzyć domu poprzez otwieranie okien, co sprawia, że smog nie dostaje się do środka. To wszystko dzięki zainstalowanym filtrom Luft System.

Jak często należy wymieniać filtry w rekuperatorze?

Czyste filtry to podstawa poprawnego działania systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Stan filtrów Luft System należy zatem sprawdzać przynajmniej raz na trzy miesiące (a w okresie grzewczym nawet jeszcze częściej) i w razie konieczności wymienić je na nowe.

Zbyt rzadka wymiana filtrów bądź też celowe korzystanie z brudnych będzie miało bardzo negatywny wpływ na wydajność systemu wentylacyjnego – zostanie ona obniżona nawet o 30-40%! Dodatkowo, jeśli opór przepływu powietrza w rekuperatorze będzie zwiększany, użytkownik zostanie zmuszony do korzystania z coraz to wyższych biegów w urządzeniu. Dopiero takie działanie pozwoli na uzyskanie takiej samej wydajności systemu wentylacji, jednak zużycie energii przez rekuperator drastycznie wzrośnie.

Podsumowując, ze względów zdrowotnych, a także w trosce o rachunki oraz stan środowiska naturalnego zaleca się wymienianie filtrów Luft System w rekuperatorze średnio raz na trzy miesiące.

Sorry, the comment form is closed at this time.