This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Jak wybrać odśnieżarkę spalinową?

Każdy wie, jak wygląda polska zima – nigdy nie wiadomo, czy będzie ciepła, czy też może następnego dnia nie spadną duże ilości śniegu. Dlatego zawsze warto być przygotowanym na ewentualną konieczność odśnieżania. Bardzo pomocne będą w takich sytuacjach odśnieżarki, które posiadają silnik spalinowy (Honda, Holida, Loncin…) – oferta na rynku jest naprawdę szeroka. Jak wybrać tą najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb?

Odśnieżarka spalinowa zimą to podstawa!

Co prawda dzieci cieszą się, gdy napada dużo śniegu, jednak dorośli widzą tylko jedno – konieczność odśnieżania.  Odśnieżarki pomogą bardzo szybko i skutecznie pozbyć się białego problemu. Nie ma szybszego i wygodniejszego sposobu na odśnieżanie.

Odśnieżarki spalinowe – co musisz wiedzieć?

Wśród narzędzi i urządzeń do odśnieżania coraz większą popularność zdobywają odśnieżarki wyposażone w silnik spalinowy (Honda, Holida, Loncin – to czołowi producenci). Są to urządzenia, które usuwają śnieg z niemal każdej nawierzchni. Metalowe podajniki ślimakowe najlepszych modeli kruszą i rozbijają nawet te zbite, zlodowaciałe zaspy. Śnieg jest szybko zagarniany i kierowany do dyszy (komina), która następnie wyrzuca go na odległość kilku metrów. Niestety, odśnieżarki o słabszej mocy radzą sobie jedynie z w miarę sypkim śniegiem.

Porządna odśnieżarka to ta, która ma silnik spalinowy (Honda, Holida, Loncin…) https://lifanpower.pl/12-silniki-spalinowe o mocy 5,5 KM. Posiada koła, umożliwiające wygodne przemieszczanie i kierownicę, która podobna jest nieco do motocyklowej. Dlatego jeśli posiadasz dużą działkę, możesz kupić odśnieżarkę z napędem – wtedy nie będziesz musiał używać siły do jej pchania. Jest to niezwykle przydatna opcja, gdy odśnieżarka będzie wyposażona w pług, ponieważ wtedy łatwiej torować sobie drogę przez głębokie zaspy. Innym udogodnieniem, który jest często stosowany w drogich i dużych odśnieżarkach, jest mechanizm wspomagania kierownicy.

W sklepach można znaleźć również specjalne odśnieżarki, przeznaczone do kostki brukowej. Od zwykłych różnią się głównie tym, że ich podajniki ślimakowe są gumowane – dzięki temu nie rysują nawierzchni. Wiele odśnieżarek to urządzenia wielofunkcyjne, więc mają wymienne akcesoria. W przypadku awarii, silnik spalinowy (Honda, Holida, Loncin – to czołowi producenci) można bez problemu wymienić na nowy.

Dwa typy odśnieżarek spalinowych

Na rynku są dostępne odśnieżarki jednostopniowe, które są mniejsze, wyposażone w słabszy silnik i przeznaczone dla posiadaczy niedużych posesji. Ich ślimakowy podajnik zgarnia śnieg, a następnie od razu przekazuje do dyszy, którą jest usuwany na bok.

Produkowane są również odśnieżarki dwustopniowe. Są one większe, mają znacznie mocniejsze silniki i nadają się nawet do mokrego lub przymarzniętego śniegu. Większa jest także ich wydajność. Między ich podajnikiem ślimakowym a dyszą znajduje się jeszcze wyrzutnik wirnikowy, który rozdrabnia śnieg, nim ten zostanie usunięty. obracający z dużą prędkością. Rozdrabnia on śnieg zanim ten zostanie usunięty.

Sorry, the comment form is closed at this time.