This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Jak wygląda dom w stylu nowoczesnym?

Wiele mówi się dziś o budownictwie nowoczesnym i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba mieć tutaj na uwadze, że takie budynki są w Polsce coraz popularniejsze i na pewno nadal będzie mieć to miejsce. W związku z tym warto przyjrzeć się takim budynkom. Przejrzeliśmy gotowe projekty domów nowoczesnych od pracowni Domato i wymieniliśmy najważniejsze cechy charakterystyczne takich budynków.

Dom nowoczesny, a więc jaki?

Dom nowoczesny to przede wszystkim taki budynek, który odzwierciedla najnowsze trendy wzornictwa. Nie znajdziemy tu więc elementów znanych dla klasycznych budynków. W zamian domy takie są proste i charakteryzują się wykorzystaniem znakomitych materiałów.

Poza tym warto wziąć tu również pod uwagę meble, jakie znajdują się w takich budynkach. Tak więc na pewno nowoczesne domy zawierają w sobie wiele eleganckich form z dużą ilością szkła. Design powinien być jednak nie tylko oryginalny, ale również i połączony z funkcjonalnością. Nie da się bowiem ukryć, że takie mieszkania są bowiem bardzo funkcjonalne.

Jak zaaranżować nowoczesny dom?

Na co zwrócić uwagę aranżując taki budynek? Na pewno bardzo ważne jest tutaj jego oświetlenie. Dom taki powinien być dobrze oświetlony, a jednocześnie światło musi być przyjemne. Z pewnością nie ma tu jednak miejsca na słabo oświetlone pomieszczenia. W związku z tym bardzo ważny jest też dobór kolorów w takim domu. Specjaliści od aranżacji wnętrz zauważają, że w budynkach nowoczesnych należy zrezygnować z kolorów ciemnych, a więc wszelkich czerwieni czy też granatów, choć niewielkie dodatki w tych kolorach mogą dać zadowalający efekt. Poza tym warto rozważyć użycie surowego betonu, cegły, białego tynku czy też drewna. Oczywiście dla uzyskania dobrych efektów wizualnych niezbędna jest wolna przestrzeń. W związku z tym nie ma tutaj miejsca dla wielu różnych dodatków, które utrudniają przemieszczanie się po mieszkaniu.

O czym pamiętać budując dom w stylu nowoczesnym?

Jak wznieść taki budynek w stylu nowoczesnym? Z pewnością przy budowaniu takiego domu trzeba pamiętać o idealnym połączeniu pokoi. Ważna jest też wspomniana już otwarta przestrzeń oraz okna. Warto mieć na uwadze, że takie budynki z zewnątrz charakteryzują się prostymi i czytelnymi liniami. Nie ma tu więc łuków czy też innych dodatków, które przyciągają uwagę. Wielokrotnie takie domy mają też całe ściany ze szkła czy metalu. Zwłaszcza ta pierwsza opcja jest ciekawa, a spotkać można ją między innymi w budynkach typu stodoła. Wówczas takie przeszklenia umieszcza się od strony południowej. Jest to też korzystne z punktu widzenia kosztów ogrzewania, gdyż dzięki temu takie pomieszczenia są lepiej dogrzane światłem słonecznym.

Koszta domów nowoczesnych

Nie jest też prawdą, że nowoczesny dom musi kosztować fortunę. Jego koszta są podobne do tych, z jakimi należy liczyć się przy tradycyjnych budynkach. Ważne jest natomiast, aby był to dom odpowiedni dla liczby domowników i ich wymagań. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego projektu. Na szczęście takich gotowych projektów w dzisiejszych biurach jest mnóstwo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Sorry, the comment form is closed at this time.