This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Łazienka w stylu Belle Epoque

Za sprawą serialu telewizyjnego dużo się obecnie w Polsce mówi o Belle Epoque, czyli okresie od 1890 r. do początku I Wojny Światowej. Nazywany ten czas bywa „Piękną Epoką” ponieważ nastąpił wówczas niebywały rozwój techniki, a sztuka do tej pory zarezerwowana dla najbogatszych stała się także udziałem mniej zamożnych warstw społecznych. W tym okresie zaczęto tworzyć przedmioty użytkowe, które łączyły w sobie piękno dzieła sztuki z funkcjonalnością. Zaś wykonywanie ich z niedrogich, ogólnodostępnych materiałów sprawiło, że trafiały one już nie tylko do arystokratycznych pałaców, ale także do mieszczańskich kamienic. Belle Epoque to czas, w którym szczególnie umiłowano piękno, dlatego poszukując inspiracji na aranżację pomieszczeń w domu warto rozważyć taką możliwość. Dziś prezentujemy pomysł na łazienkę w stylu Belle Epoque.

W łazience podłoga została wyłożona marmurowymi płytkami dużego formatu w kolorze białym złamany delikatnie żółtym, zaś na ścianach znalazły się kwadratowe płytki z ornamentami roślinnymi w kolorach brązu i beżu. Płytki te pochodzą ze strony – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/vallelunga/. W pobliżu okna ustawiono żeliwną wannę na charakterystycznych, wygiętych na zewnątrz nóżkach. W łazience znajdują się także kredens łazienkowy secesyjny kredens łazienkowy, w kolorze ciemnego drewna. W miejscu niegdyś przeznaczonym na miskę, dziś zamontowano zlew łazienkowy, tego samego kształtu. Armatura w łazience wykonana ze stali nierdzewnej z miedzianym pokryciem. Duże znaczenie w aranżacji tej łazienki mają detale, uchwyty na papier toaletowy, na szczoteczki czy ręczniki mają ornamenty roślinne, elementy metalowe są gięte i ozdobne. Łazienka w tym stylu jest pomieszczeniem przestronnym, znajduje się w niej także całkowicie przeszklony prysznic oraz wygodny, pikowany fotel w stylu secesyjnym. W oknach zamontowano żaluzje oraz udrapowane po obu stronach story, zarówno one jak i fotel mają kolor czaro – niebieski. Toalety ma opływowy, owalny kształt. Kolorystycznie łazienka w tym stylu stanowi połączenie bieli, brązów, beżu, szaroniebieskiego i złota. W przypadku aranżacji w tym stylu dobrze będzie sprawdzała się także czerń, brudne odcienie różu i czerwieni. Łazienka w tym stylu stanowi i powinna stanowić zaprzeczenie nowoczesnych trendów w aranżacji, powinna być dekoracyjna, ciepła i pełna różnego typu bibelotów. Nie oznacza to jednak, że nie powinny się w niej znaleźć nowoczesne urządzenia, przeciwnie do stylu Belle Epoque pasują nowinki technologiczne rodem z XXI wieku.

Sorry, the comment form is closed at this time.