This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Kominek czy piec wolnostojący?

Kwestia ogrzania domu jest oczywiście bardzo ważna. W tym wpisie chcemy skupić się na dwóch rozwiązania, a więc kominku i piecu wolnostojącym. Które rozwiązanie jest w związku z tym lepsze i dlaczego? Na to odpowiedź spróbujemy znaleźć, rozmawiając ze specjalistą z firmy Jotul Kraków.

Kominek

Zacznijmy od tego, że kominek wymaga znacznie więcej miejsca niż piec wolnostojący. Wszystko dlatego, że poza wkładem ma on jeszcze dość dużą obudowę. Dlatego też, jeśli mamy zamiar go zamontować, musimy liczyć się z tym, że zajmie on dość dużą część pomieszczenia. Na pewno nie sprawdzi się więc w salonach stosunkowo małych, gdyż wówczas je przytłoczy.

Do zalet takich kominków na pewno można zaliczyć to, że zastąpić mogą one centralne ogrzewanie, jeśli zamontujemy kominek z płaszczem wodnym lub dystrybucją gorącego powietrza. O takich rozwiązaniach warto zresztą pomyśleć nawet wtedy, kiedy kominek ma służyć tylko dogrzewaniu pomieszczeń.

Niemniej jednak kominki mają również i swoje wady. Tak oto za każdym razem, kiedy to będziemy otwierać drzwiczki kominka, do salonu przedostawać się będzie zapach palonego drewna. Może nasze pomieszczenie reprezentatywne nie zamieni się w kotłownię, ale jednak niektórym może to przeszkadzać. Zwłaszcza jeśli salon jest urządzony w stylu nowoczesny. Tradycyjny kominek się tam wówczas nie sprawdzi, choć akurat ich oferta na rynku jest naprawdę szeroka.

Piec wolnostojący

W mieszkaniach, gdzie nie mamy zbyt wiele wolnego miejsca, dobrym wyborem będzie piec wolnostojący. To rozwiązanie jest zalecane jednak tylko wtedy, kiedy taki piec ma dogrzewać dane pomieszczenie. Wówczas tak zwana koza sprawdzi się naprawdę dobrze. Zajmuje niewiele miejsca, a przy okazji jest szybka i prosta w montażu. Piec podłączany jest do komina, a więc w razie przeprowadzki zawsze można go zabrać ze sobą. Również i w tym przypadku na rynku znaleźć można dziś kozy o bardzo różnej stylistyce. Dlatego też każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Nie tylko pośród pieców żeliwnych, ale też z elementami ceramiki czy też kamienia.

Sorry, the comment form is closed at this time.