This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Wszystko, co warto wiedzieć o silnikach do robót budowalnych

Silniki znajdują we współczesnym świecie wiele różnorodnych zastosowań, od napędzania pojazdów, przez automatyzację wielu narzędzi, aż po napędzanie zabawek. Choć w pierwszej kolejności silniki kojarzą się nam z samochodami, to jednak bywają one wykorzystywane także jako napęd maszyn ogrodowych czy budowlanych, takie silniki oferuje między innymi – sklep internetowy z silnikami Lifan.

Zastanawiając się co warto wiedzieć o silnikach w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak działa silnik. W dużym uproszczeniu mówiąc jest to urządzenie, które zmienia energię w pracę mechaniczną. W zależności od rodzaju silnika energia ta wytwarzana jest przy pomocy różnego rodzaju paliw: chemicznych, atomowych, jonowych, energii elektrycznej, wiatru, wody, pary wodnej czy innego gazu.

Ciekawostka: ponieważ ludzie i zwierzęta także przetwarzają energię powstałą w wyniku spożywania pożywienia w pracę, istoty żywe bywają określane silnikami żywymi.

Wśród silników zasilanych energią chemiczną wyróżnia się silniki cieplne, o spalaniu wewnętrznym i zewnętrznym.

Silniki cieplne to silniki, które zamieniają energię termiczną w pracę mechaniczną. Istnieją dwa główne typy silników cieplnych: tłokowy i turbinowy. W ramach silników termicznych także obowiązuje podział na silniki spalania zewnętrznego i wewnętrznego.

W silnikach spalania zewnętrznego proces spalania, w wyniku którego powstaje energia odbywa się poza silnikiem, a do silnika przekazywane są spaliny lub ciecze, które przekazują energię do silnika, którzy przekształca ją w pracę. Silniki spalania zewnętrznego, podobnie jak silniki cieplne dzieli się na turbinowe i tłokowe.

Silniki o spalaniu wewnętrznym są niejako przeciwieństwem tych ze spalaniem zewnętrznym, bowiem w tego rodzaju silnikach proces spalania paliwa zachodzi w jego wnętrzu. W tym przypadku również można mówić o silnikach turbinowych, tłokowych, ale także odrzutowych, jonowych, nanosilnikach czy silnikach wielopaliwowych.

Silniki tłokowe to takie silniki, w których energia napędza tłoki, które poruszając się w cylindrach wytwarzają pracę.

Silniki turbinowe to to inaczej silniki gazowe, w tych silnikach energia powstała w wyniku spalania jest przekazywana do turbiny, która zamienia ją na pracę mechaniczną i przekazuje do śmigła.

Najpopularniejsze i znajdujące najszersze zastosowanie silniki to silniki tłokowe spalinowe o spalaniu wewnętrzny, takie silniki można zaleźć między innymi w samochodach i innych pojazdach mechanicznych.

Sorry, the comment form is closed at this time.