This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Wnętrze w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny to jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych typów aranżacji wnętrz. Wiele osób ceni jego minimalizm i „czystość”. Dlatego też dzisiaj podpowiadamy jak urządzić wnętrza w stylu nowoczesnym.

1. Ściany – w stylu nowoczesnym ściany powinny być białe lub jasnoszare, spotyka się także aranżacje z rożnymi odcieniami szarości na każdej ze ścian, lub jednej kontrastującej czarnej ścianie, podczas gdy pozostałe to biel, lub biel złamana szarością.

2. Podłogi – podłogi to najczęściej panele, deski lub parkiety. Bez połysku w kolorze naturalnego drewna. Poszukując pomocy przy odpowiednim wykończeniu podłóg, czy całego wnętrza warto zajrzeć na stronę – wycenione.

3. Meble – meble powinny mieć proste, geometryczne kształty bez dodatkowych ozdób. Najczęściej są to „kanciaste” kształty czyli sześciany, prostopadłościany. Podobnie jak całe wnętrze utrzymane są w kolorach bieli, szarości, czerni i naturalnego drewna. Jeśli mamy ochotę odrobinę zaszaleć z kolorami to w grę wchodzi maksymalnie jeden mebel i koniecznie musi on być w mocny, nasyconym kolorze. Najczęściej wybiera się fotele z tapicerką w nasyconych kolorach.

4. Dekoracje i dodatki – we wnętrzach w stylu nowoczesnym ozdób powinno być jak najmniej. Możemy zatem zapomnieć o dekoracyjnych bibelotach. Elementy, które zdobią mieszkanie powinny mieć także wartość użytkową, zatem udekorujemy je przy pomocy wazonów, doniczek, ramek na zdjęć. A w przypadku łazienek – pojemników na mydło czy stojaków na szczoteczki do zębów, kuchnia natomiast zdobiona jest roślinami – ziołami, doniczkami, stojakami na noże, itp. Wszystko naturalnie w geometrycznych kształtach. W przypadku elementów dekoracyjnych i dodatków można pokusić się o intensywne kolory, nie powinno ich być jednak zbyt wiele we wnętrzu.

Urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym należy pamiętać, że powinno być ono jasne, słoneczne i sprawiać wrażenie przestrzennego. Jeżeli komponując wnętrze pamiętać będziemy o tych zasadach, z pewnością misja zakończy się sukcesem.

Sorry, the comment form is closed at this time.